Belehalt sérüléseibe a Szombathelyen elütött motoros – vádat emeltek a vétkes sofőr ellen

Az első ránézésre kisebb baleset következtében a vétlen fél a kórházban belehalt a sérüléseibe. A segédmotoros kerékpáros nem viselt bukósisakot.

A Szombathelyi Járási Ügyészség halálos közúti baleset vétsége miatt emelt vádat azzal a nővel szemben szemben, aki a vád szerint 2020. júniusában Szombathelyen elütött egy segédmotoros kerékpárost, aki a balesetben elszenvedett sérülések következtében egy hét elteltével a kórházban elhunyt.

A vádirat szerint a vádlott úgy hajtott be a Zrínyi Ilona utca és a Rákóczi Ferenc utca kereszteződésében lévő körforgalomba, hogy nem adott elsőbbséget az ott segédmotoros kerékpárján közlekedő – bukósisakot nem viselő – sértettnek, aki a Légszeszgyár utca irányába akart kihajtani.

TM/Nyugat.hu

A vádlott fékezett, azonban a személygépkocsi bal elejével nekiütközött a sértett segédmotoros kerékpárja hátsó kerekének, aminek következtében a sértett az úttestre esett.

A sértett baleset során elszenvedett sérülései és a halála között közvetlen ok-okozati összefüggés állapítható meg.

Amennyiben a sértett szabályosan becsatolt bukósisakot visel a balesetkor, a halálát eredményező sérüléseket legnagyobb valószínűséggel nem szenvedte volna el.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Sokkoló