A Szombathelyi Járási Ügyészség garázdaság vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vádirat szerint 2026 januárjában, Szombathelyen egy utcai szemetesbe és két parkoló gépjárműbe belerúgott, majd egy harmadik autó visszapillantó tükrét ököllel megütötte - írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség.
A férfi erőszakos és kihívóan közösségellenes magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen.
A járási ügyészség elzárás büntetés kiszabását indítványozta a korábban hasonló bűncselekmény miatt már büntetett vádlottal szemben, akinek a büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.