Nem a fogyasztók negyede, ahogy a kormány állítja, hanem a lakosság fele fizethet többet a rezsiért már augusztustól, mondta az RTL Klub Híradójának a második Orbán-kormány egykori energetikai helyettes államtitkára. Holoda Attila szerint a kormány egyszerűen elszámolta az átlagfogyasztást.
Mert az átlagfogyasztás megállapításakor nem csak az azokat a fogyasztási helyeket vették számításba, ahol állandó jelleggel laknak. A hétvégi házak és a turisztikai céllal kiadott lakások pedig lehúzzák a kormány által kiszámolt fogyasztási átlagot - írja a 444.