Csak hideget hoz a front, a kiadós eső még várat magára

Keddre megérkezett az ígért hidegfront, de a jelentős csapadék helyett inkább lehűlést és az erős szelet hozott.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti: délelőtt a csapadék szépen lassan mindenhol abbamarad, délután pedig észak felől a felhőzet gyorsan csökken majd. Az északnyugati szél viszont megerősödik, sőt, helyenként viharos széllökések is előfordulhatnak, de délutánra szerencsére jelentősen mérséklődik a szél.

A hőmérséklet napközben általában 13 és 18 fok között alakul, de a tartósabban felhős délnyugati tájakon 11, 12 fok is előfordulhat. Késő estére pedig 6 és 11 fok közé hűl le a levegő.

A Dunántúlon szerda hajnalban néhol gyenge eső, futó zápor is előfordulhat, de a légmozgás gyenge marad. A hőmérséklet szerda hajnalban -3 és +8 fok között alakul, a hidegre hajlamos helyeken pedig fagyra is kell készülni.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Időjárás