Dobrev Klára nemzetegyesítő terve: vegyük el a határon túliak szavazati jogát

Évértékelőt tartott a DK elnöke.

Szombat délelőtt egy budapesti szállodában tartotta évértékelő beszédét Dobrev Klára.

A DK elnöke arról beszélt, 2025 nehéz év volt, ami után döbbenten nézik, hogy számos elv és érték – „Európa, demokrácia, pluralizmus, egymás tisztelete, kisebbségi jogok, szabad szerelem, igazságosság, szolidaritás, empátia” – már csak a baloldaliaknak fontos, mintha sokan elfelejtették volna, hogy miért akarják az Orbán-rendszer végét.

Dobrev kitért arra is, hogy a legfontosabb ügyekben a Fidesz, a Tisza és a Mi Hazánk együtt szavaznak az Európai Parlamentben, az erős Európa pedig már csak a DK-nak fontos.

Szerinte több olyan ügy is van, ahol már csak a baloldal áll az emberek pártján. Az egyik ilyen, csak a DK által képviselt téma a határon túliak szavazati jogának ügye. Dobrev arra hívta fel a figyelmet, hogy a Nemzeti Választási Iroda hivatalos adatai szerint már most közel félmillióan regisztráltak a határon túlról a 2026-os választásra, ez pedig kétszer annyi ember, mint ahányan 2022-ben szavaztak a határon túlról.

A pártelnök szerint a választófülkében arra a kérdésre adnak választ az itt élők, hogy a Fidesz tizenhat éves kormányzása nyomán könnyebb lett-e az életük, vagy nehezebb. „Arra gondolnak, maradt-e orvos a rendelőben, van-e elég tanár az iskolában, működnek-e a gyermekintézmények, kijönnek-e a fizetésükből a hónap végéig, és arra is, hogy baj esetén az állam megvédi-e őket, vagy magukra hagyja. Velük szemben a határon túli magyarok egészen más helyzetben vannak” - mondta.

Hozzátette, amikor a határon túliak a Fideszre szavaznak, „akkor politikai felmentést adnak az elmúlt tizenhat év minden döntésére, minden mulasztására, minden bűnére és kudarcára – úgy, hogy annak sem kell viselniük a következményeit, ha semmi sem változik Magyarországon”.

Dobrev leszögezte, hogy a határon túliak szavazati joga egy káros és igazságtalan intézmény, ami elárulja a magyar adófizetőket, és megosztja a határon innen és határon túl élőket. Elmondta, lenne egy javaslata a nemzetegyesítésre: „a nemzetegyesítő terv egyetlen pontból áll: Vegyük el a határon túliak szavazati jogát! Ne szavazhasson, aki soha nem élt itt, soha nem adózott itt, és nem viseli a döntése következményét!” Hozzátette, hogy ha a Fidesznek, a Tiszának és a Mi Hazánknak valóban a nemzet egysége volna fontos, akkor ők is elvennék a határon túliak szavazati jogát. „De nem az a fontos nekik”.

Dobrev arra figyelmeztetett, hogy nagyon gondolja át mindenki, hogy április 12-én lemond-e mindarról, amit valaha is gondolt egy igazságosabb Magyarországról, mert azt a magyar adófizetőt, aki azt szeretné, hogy ne döntsenek róla és helyette, a DK fogja képviselni ezután is.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet