Drágállta a kormány a Moderna vakcináját, ezért nem vett belőle többet

Több járna Magyarországnak az EU-s elosztás szerint, de a kormány eddig nem kérte mindet az ára miatt.

A Moderna vakcinából 1,7 milliót kötött le a kormány, de a Telex számításai szerint 3,5 millió is járhatna nekünk, mert az uniós beszerzést a lakosság arányában osztják szét az országok között.

Az RTL Klub Híradója rákérdezett a kormánynál a beszerzésére, ők azt a választ kapták, hogy „a Pfizer és a Moderna oltóanyaga hatásmechanizmusában nagyon hasonló, azonban a Pfizer kedvezőbb szállítási feltételeket és vásárlói árat tudott biztosítani. Így eddig a kormány nem látta szükségét további Moderna oltóanyagok megvásárlásának.”

Korábban Orbán Viktor többször beszélt arról, hogy az oltóanyagok ára nem lehet akadálya a beszerzéseknek. „Az idő fontosabb, mint a vakcina éppen aktuális ára, és sok időt vesztettünk azzal, hogy olcsóbbá akartuk tenni a tárgyalások révén a vakcinákat.” - írja a 168ora.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek