Egy hajszálon múlt a zöldek és a szélsőjobb küzdelme Ausztriában

A belügyminiszter bejelentette az előzetes végeredményt: Van der Bellen 50,3 százalékkal nyert.

Alig hattized százalék különbséggel győzte le a zöldek jelöltje, Van der Bellen a szélsőjobb vezetőjét Ausztriában. Az Index azt írja, hogy az osztrák belügyminiszter nemrég bejelentette az előzetes végeredményt: Van der Bellen 50,3 százalékot, míg Hofer 49,7 százalékot szerzett.

Van der Bellen előnye végül 30 026 szavazat lett. Hofer a Facebookon ismerte el a vereséget, és köszönte meg támogatóinak a szavazatokat: Természetesen szomorú vagyok – írta, de azt ígérte, hogy hű marad szavazóihoz, és megpróbál hozzájárulni egy jobb Ausztriához.

(Via Index.hu, címlapfotó: Die Presse)

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet