Elhunyt Kofi Annan, az ENSZ korábbi főtitkára - adta hírül a Twitteren az ENSZ bevándorlásügyi szervezete. A ghánai diplomata 80 éves volt, akit az ENSZ kiváló vezetőnek és látnoknak nevezett a halálhírt bejelentő posztjában - írja az Index.
Kofi Annan 1938-ban született Henry Reginald Annan és Rose Eshun alias Victoria Annan gyermekeként. Szülei a Fante népcsoporthoz tartoznak. 1958-ban a Kumasi College of Science and Technologyn megkezdte tanulmányait. Ösztöndíjjal az amerikai St. Paul-i Macalester College-on tanult tovább.
1962-ben Kofi Annan a WHO alkalmazottja lett. 1974 és 1976 között a ghánai turizmust igazgatta. Később ismét az ENSZ-nél dolgozott főtitkár-helyettesként, azután Humán menedzser 1987 és 1990 között.
1996. december 13-án az ENSZ-BT megválasztotta Kofi Annant az ENSZ főtitkárává. Hivatalba lépése 1997. január 1-jén volt. Ő volt az első fekete-afrikai főtitkár. 2001. június 29-én ismét megválasztották.
2001 októberében diplomáciai tevékenységének elismeréseként Nobel-békedíjat kapott az ENSZ-el közösen.
2007-ben Annan az Afrikai Allianz Zöld Forradalom főtitkára lett.