Mit hozhat Donald Trump és Elon Musk egymásra találása?

"Eljött a szolidaritás helyett az önérdekeken való külpolitizálás kora" - Székely Klára politológus

/

letöltés 75.41MB
Keményen indította az elnökségét Donald Trump. Milyen következményekkel járhat ez a világra, és persze az USA-ra is? Mit jelent, hogy politikai és gazdasági hatalmat adott a családjának és hogyan válik az uszító politika egyre erősebbé a világban?

Közel három hete vette át az elnökséget Donald Trump az Egyesült Államokban. A jelek szerint a szövetségi politizálás szintjén és a migrációs kérdésekben azonnal meg is tette, amit ígért.

A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást!
Támogatom

Amiről szó van a beszélgetésben:

  • Milyen következményekkel járhat ez a világra, Európára, és persze magára az USA-ra nézve is?
  • Hogyan és miért vall Donald Trump és Elon Musk azonos nézeteket?
  • Mit képviselt valójában az USAID, és mit szeretne kiépíteni Musk helyette?
  • Valószínűleg még egy elnök sem volt, aki a saját személyiségét ennyire előtérbe helyezte volna, miért adott erős politikai és gazdasági hatalmat a családjának? Hogyan épül az amerikai dinasztia?
  • Túltermelési válságban van a világ, de a termelés birtokosai ragaszkodnak a termeléshez.
  • Hogyan, és miért válik az uszító politika egyre erősebbé a világban?
  • Egy európai szövetség tagjaként, európai szomszédokkal képviselhet-e Magyarország más érdekeket?
  • Számít-e majd pár hónap múlva, hogy Rogán Antal ott lesz, vagy sem azon a bizonyos amerikai feketelistán?
  • Székely Klára politológussal Roznár Gyöngyi, a Nyugat.hu főszerkesztője beszélgetett.

    adó 1% nyugat.hu 2025

    Segítsd a szabad újságírást helyben is! Támogasd a Nyugat.hu-t!

    A szabad sajtót egyre több támadás éri, és a világot ellepik a hamis hírek. Támogassatok minket adótok 1 százalékával, hogy egy olyan országban élhessetek, ahol gyakorolhatjátok a jogaitokat.
    Tovább a felajánláshoz!
    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet