A Twitteren fordult a Tesla alapítójához, a világ leggazdagabb vállalkozójához Balogh Csaba gödi polgármester.
Az Elon Musknak címzett háromrészes üzenet arról szól, hogy a vállalkozó bizonyára tudja, az üzleti életben ellenfele, a Samsung arra törekszik, hogy a legnagyobb akkumulátorgyártó legyen a világon. Sajnos a Samsung gyártókapacitása nincs olyan messze a lakott területektől, mint a Tesláé Afrikában. Magyarországon történetesen az út másik oldalán van az üzem, és minden jel arra mutat, hogy NMP-vel szennyezi az ivóvzet, a helyieknek pedig nincs elég információ a kezükben ahhoz, hogy meg tudják védeni az érdekeiket.
Balogh Csaba megkérdi Elon Muskot: „Tudnád esetleg támogatni a lakosainkat gyakorlati tanácsokkal, és a hangunk felerősítésével? Orbán Viktor kormánya sajnos az ellenkezőjét teszi.” - idézi a MaNcs.