Megjelent a beutazási rendelet módosítása: holnaptól nem kell beutazási regisztráció (Pre-Travel-Clearance) Magyarországról érkezőknek az Ausztriába történő beutazáshoz.
Pár perce hirdették ki a COVID-19 beutazási rendelet módosítását, amely alapján már nem kell Magyarországról Ausztriába utazva a beutazási regisztrációt kitölteni.
2021. június 10-töl elegendő a 3G igazolás valamelyike (geimpft,getestet,genesen, vagyis oltott/tesztelt/betegségen átesett). Ausztria magánszemélyeket, turistákat és munkavállalókat is tárt karokkal fogad, legyen utazásuk bármilyen célú is – számol be Facebook oldalán az Összefogás Kőszegért Egyesület.