Az európai uniós átlag majdnem dupláját költötték a magyar háztartások alkoholra 2019-ben - ez derült ki az Eurostat frissen közölt felméréséből Így Finnországgal és Horvátországgal holtversenyben a 6. alkoholra legtöbbet költő ország lett Magyarország.
Zacher Gábor toxikológus, sürgősségi szakorvos szerint ez az arány pedig biztosan nőtt 2020-ban, a koronavírus megjelenése miatt, ahogy a súlyos alkoholizmus betegség is egyre nagyobb méreteket ölt itthon - idézi a szakorvost az RTL Híradója nyomán a napi.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!