Az Európai Unió tagállamai a most következő télen 15 százalékkal csökkentik a gázfogyasztásukat a mostani megállapodás szerint – írja a Portfolio, a Bloomberg nyomán.
Brüsszelben az uniós energiaügyi miniszterek üléseztek, aminek a révén megszavazták a megállapodást, egyetlen kivételtől eltekintve, ami Magyarország.
A terv szerint a gázfogyasztás 15 százalékos csökkentése veszélyhelyzetben kötelező lesz, bár a különösen sérülékeny országok számára kivételeket is lehetővé tesz. A további módosítások között szerepel, hogy az egyes tagországok gáztárolási szintjét is figyelembe vegyék, valamint a kulcsfontosságú iparágak mentesítése.
A kritériumok alapján a tagországok alacsonyabb kötelező csökkentési szintet is kérhetnének.