Európa döntött a téli gáztervről, Magyarország – egyedüliként - leszavazta

A terv szerint a gázfogyasztás 15 százalékos csökkentése veszélyhelyzetben kötelező lesz, bár a különösen sérülékeny országok számára kivételeket is lehetővé tesz.

Az Európai Unió tagállamai a most következő télen 15 százalékkal csökkentik a gázfogyasztásukat a mostani megállapodás szerint – írja a Portfolio, a Bloomberg nyomán.

Brüsszelben az uniós energiaügyi miniszterek üléseztek, aminek a révén megszavazták a megállapodást, egyetlen kivételtől eltekintve, ami Magyarország.

A terv szerint a gázfogyasztás 15 százalékos csökkentése veszélyhelyzetben kötelező lesz, bár a különösen sérülékeny országok számára kivételeket is lehetővé tesz. A további módosítások között szerepel, hogy az egyes tagországok gáztárolási szintjét is figyelembe vegyék, valamint a kulcsfontosságú iparágak mentesítése.

A kritériumok alapján a tagországok alacsonyabb kötelező csökkentési szintet is kérhetnének.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek