A hétfő napos idővel indult, de a késő délutáni órákban északnyugat felől megnövekszik és meg is vastagodik majd a felhőzet, az éjszaka második felétől pedig a Dunántúlon már zápor is kialakulhat. Megerősödhet a délnyugati szél, a hőmérséklet délután 13-18 Celsius fok körül tetőzhet.
Kedden folytatódik a felhősödés, eső és zápor bárhol kialakulhat a délnyugati szél pedig többfelé megélénkülhet. A nappali maximumok 10 és 15 fok közt alakulnak.
A hét második felében is sok lesz a változás
Szerda hajnalban egy hidegfront éri majd el az országot, aminek köszönhetően többfelé lehet eső és zápor, délutánra azonban majdnem mindenhol megszűnik a csapadék és a felhőzet is elkezd felszakadozni. Az erős, helyenként viharos északnyugati széllel hidegebb levegő éri el térségünket, a napi csúcshőmérsékletek 6 és 11 Celsius fok között alakulnak.
A felhőzet csütörtökön is megnövekedhet, igaz ekkor csapadék már nem valószínű. Fel kell készülni a hajnali fagyokra és délután is csak 5-10 fok körüli maximumok várhatók. Pénteken ismét feltámadhat a szél, ezúttal északi irányból fúj majd és elsősorban a déli, délkeleti tájakon újra eleredhet az eső is.
Adatok forrása MET.hu és Időkép.hu
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!