Személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt a szombathelyi Söptei úton, pénteken reggel - jelentette munkatársunk a helyszínről
Egy Volswagen személyautó tartott a 87-es főút irányába. Az autót vezető fiatal nő nem vette észre az előtte forgalmi okból megálló Suzuki gépkocsit.
"Balra akartam kanyarodni, de szemből egy motorkerékpár érkezett, ezért bekapcsoltam az irányjelzőt és megálltam. A motor után semmi nem jött, de elindulás előtt belenéztem a tükörbe, nehogy valami megpróbáljon kikerülni a balra indexelés ellenére. Ekkor láttam meg az érkező Volkswagent. Tudtam, hogy nem fog megállni, de arra sem volt időm, hogy szóljak a feleségemnek, csak megmarkoltam a kormányt. Fékezés nélkül hajtott belénk"
– mondta a balesetben vétlen sofőr, a Suzukit vezető középkorú férfi.
A Volkswagent vezető fiatal nő és a Suzuki utasa, egy középkorú asszony megsérült, őket a mentők kórházba szállították.
A helyszínre szombathelyi tűzoltók érkeztek. Az úttestre szóródott törmeléket a SZOVA munkatársai takarították fel.
A mentés ideje alatt teljes útlezárás volt érvényben. A helyszíni szemle ideje alatt egy sávon, rendőri irányítás mellett haladhatott a forgalom.