"Soha nem vágytam az ismertségre, most sem igazán vágyom rá. Szeretem a céltudatosan felépített nyugodt, békés életemet. Ugyanakkor a kezdetektől feszélyez és idegesít ez a „bujkálás”, mert nem tartom komoly emberhez méltónak és mert szeretném a saját nevemmel közzétenni a gondolataimat" - így kezdődik a Vidéki Prókátor, a kegyelmi-ügyet kirobbantó ügyvéd legújabb posztja.
A jogász minden reggelt átolvasta a Kúria döntéseit, így bukkant rá arra, hogy Novák Katalin kegyelmet adott K. Endrének, a bicskei pedofilnak, V. Jánosnak falazó igazgatóhelyettesnek. Több lapot is megkeresett az üggyel, végül a 444-en jelent meg elsőként a hír, ami Novák lemondásához és Varga Judit EP-listavezetéstől való visszalépéséhez vezetett, ami után színre lépett Varga exférje, a jelenlegi miniszterelnök Magyar Péter.
A Vidéki Prókátor mai posztjában véget vetett a találgatásoknak és felfedte kilétét: ő nem más, mint Dr. Fülöp Botond komlói ügyvéd. Ügyvédi oldalán található bemutatkozása szerint 1971-ben született Győrben. Középiskolai tanulmányait a győri Révai Miklós Gimnázium német nyelvi tagozatos osztályában végezte. 2001-ben fejezte be jogi tanulmányaimat Pécsett, "cum laude" minősítéssel. Ezt megelőzően, 1994-ben gépészmérnöki oklevelet szerzett a Budapest Műszaki Egyetemen.
Fülöp új weboldalt is indított és arra kéri az embereket, hogy az itt található elérhetőségeken keressék, ne pedig az ügyvédi oldalán található címeken és telefonszámon.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!