A fátyol- és gomolyfelhők mellett többórás napsütés várható. Késő délutánig, estig kicsi a csapadék esélye - írja a met.hu. A déli, délnyugati szél napközben többfelé megélénkül, a Dunántúlon néhol meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 15 és 19 fok között valószínű. Késő este többnyire 3 és 11 fok közötti értékek várhatók.
Este a fátyolfelhők mellett erőteljesebb gomolyfelhő-képződés valószínű, utóbbiakból előbb a Dunántúlon, majd a középső országrészben alakulhat ki helyenként zápor, esetleg zivatar. Inkább csak ezek környezetében lehet átmeneti szélélénkülés. Hajnalra jobbára 0 és +7 közé hűl le a levegő, de a kevésbé felhős északkeleti, keleti fagyzugokban gyenge fagy is előfordulhat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!