A Sárvári Járási Ügyészség hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint közel három éven keresztül, engedély nélkül összesen több mint 27 ezer kg fémhulladékot szállított Vas megyei hulladékkezelő telephelyekre.
Az elkövető által összegyűjtött és leadott hulladék között közel 2 ezer kg – veszélyes hulladéknak minősülő – ólomakkumulátor is volt, melynek értékesítéséből 345 ezer forint bevételre tett szert.
A Sárvári Járási Ügyészség felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását és vagyonelkobzás elrendelését indítványozta a rovott múltú vádlottal szemben, akinek büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni - áll a Vas Megyei Főügyészség közleményében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!