a zalai kistelepülésen élő férfira 2017 márciusában rendőrt hívott a szomszédja, mert vasvillával megfenyegette. A helyszínre érkező rendőrök már az otthonában találták a férfit, aki agresszíven fogadta őket, többször feléjük szúrt a vasvillával, majd eltorlaszolta a ház bejárati ajtaját és a padlásra menekült.
Azért, hogy a rendőrök ne tudjanak utána menni, befőttes üvegeket, téglákat, vashordót és egy öntöttvas fürdőkádat dobott le a padlásról. A hatóság emberei végül önvédelmi gázspray-t alkalmaztak vele szemben, majd elfogták.
A férfi a vele egy faluban élőket is többször megfenyegette: volt, akiket gyilkossággal, másokat veréssel, házuk felgyújtásával.
Az orvosszakértői vélemény szerint a férfit kóros elmeállapota befolyásolta abban, hogy cselekményei súlyát és következményeit felismerje.
A bíróság - az ügyészség javaslatával megegyezően - a vádlottat felmentette minden vádpont alól, és elrendelte a férfi kényszergyógykezelését. Az ítélet jogerős.