A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Határrendészeti Osztály Mélységi Ellenőrzési Alosztály munkatársai május 9-én 5 óra 45 perckor egy osztrák honosságú gépkocsit állítottak meg Fertőszentmiklós külterületén, az M85-ös autóút 55. kilométerszelvényben.
A járművet egy 33 éves iráni férfi vezette, rajta kívül az autó utasterében 12 – magukat afgán állampolgárnak valló – külföldi utazott, akik sem személyazonosságukat, sem pedig magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A járőrök az embercsempészt elfogták, és utasaival együtt a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!