Figyeljen, ha kilép Vas megyéből, komoly ónos esőbe futhat bele

Ugyanakkor Vas megyében is jegesek lehetnek az utak holnap reggel, mivel kora hajnaltól a délelőtti órákig az északkeleti tájak kivételével ónos eső vonul végig az országon.

A kedd reggeli csúcsforgalom ideje alatt ónos esőre lehet számítani az északkeleti megyék kivételével mindenhol az országban, de a leginkább Veszprém, Fejér és Pest vármegyében, ezért ott fokozottabb óvatosságot kér az autósoktól a Magyar Közút.

Mint a HungaroMet Nonprofit Zrt. tájékoztatásából kiderül, hétfőn éjjel, éjfél körül érkezik az országba egy front csapadékzónája, amely északnyugat felől halad majd délkelet felé. Az ónos eső mennyisége döntően 1 milliméter alatt lesz, de Fejér, Pest és Veszprém vármegyében vastagabb jégpáncél is képződhet. A három vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat, ezekben többórás ónos eső várható.

A Magyar Közút ahol lehet, ott megelőző sószórást végez, de ónos eső idején, ha folyamatosan hullik ez a csapadékforma, akkor könnyen lemoshatja a burkolatra kijuttatott síkosságmentesítő anyagokat, így hatékonyan csak annak elállta után tudnak beavatkozni a szakemberek.

Figyelmeztető előrejelzés
met.hu
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Időjárás