2017-ben már új szabályok szerint vizsgáznak a tanulóvezetők a forgalomban. A manőverezési feladatok számát csökkentik, mert gyakorlatilag azok elvitték a vizsga idejének nagy részét, a tanuló pedig nem tudta megmutatni, hogy hogyan reagál egyes közlekedési helyzetekre. - írja a toltalcar.hu.
Négy éve vonták össze a rutin- és forgalmi vizsgákat
Ez okozza az alapproblémát. A tanuló megpróbálja bemutatni hogyan tud parkolni, szabályosan megfordulni, közben pedig kevés idő marad a tényleges közlekedésre és az abból adódó szituációkra. Ezért gondolták, hogy csökkenteni kell a feladatok számát, a kevesebb manőverezés mellett így jut majd idő arra is, hogy lássák mennyire tud vezetni a tanuló. A Nemzeti Közlekedési Hatóság a négy helyett már csak két manőverezési feladatot ír elő. Ezek közül vélhetően az egyik parkolási, a másik pedig egy megfordulási feladat lesz.