Gumióvszerbe töltött fáradt olajjal dobálták meg fideszes képviselők otthonait

Négy Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselő otthonát fizikai támadás érte az elmúlt héten, emiatt feljelentést tettek a rendőrségen - közölte Sömjéni Éva, Mályi település héttagú önkormányzatának egyik érintett képviselője hétfőn az MTI-vel. A képviselő négyük véleményét tolmácsolva azt mondta:

nyilvánvalóan meg akarnak bennünket félemlíteni.

Bejelentés alapján a község üdülőövezetében, a tó partján tartottak bejárást, ezután éjjel otthonukat, autójukat megdobálták gumióvszerekbe töltött fáradt olajjal, "minden úszott az olajban" - idézte fel. A fideszes képviselők ugyanis több olyan szabálytalanságot, jogszerűtlenséget tártak fel, amelyek sértik, sérthetik egyesek "érinthetetlenségét" - fogalmazott -, és bár ezeket a jogszerűtlenségeket többször szóvá tették önkormányzati üléseken, érdemi változás kevés esetben történt. Éppen ezért a képviselő biztos abban, hogy nem randalírozó fiatalok merészkedtek erre, sokkal inkább azok - vagy az ő megbízásukból mások -, akiknek az érdekeit sérti a munkájuk.

Nem akarunk félelemben élni, de visszavonulni sem szeretnénk, nagyon fájna, ha azok kerekednének felül, akik semmilyen szabályt nem tartanak be, akik ilyen tettekre képesek, másrészt azzal elérnék a céljukat

- tette hozzá, megjegyezve: mind a négyen rendezett körülmények között élnek,

nincsenek gyanús ügyleteink, nincsenek ellenségeink

.

Az MTI érdeklődésére Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette, hogy az ügyben feljelentés történt. Azt mondta: ismeretlen tettes ellen, rongálás vétsége miatt indítottak eljárást.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek