Gyászol a Paragvári iskola, elhunyt egykori igazgatójuk, Fekete Istvánné

Az egész iskola búcsúzik Gitta nénitől.

Az egykori igazgatótól az iskola honlapján búcsúzik a nevelőtestület:

Gyászol a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskola. 2017. május 18-án örökre megpihent egykori igazgatónőnk, Fekete Istvánné. Olyan tekintély áradt belőle, ami nem tanulható, nem függ az ember külső megjelenésétől, hangerejétől, hatalmától, hanem az egyéniségében rejlik. Őszintén tisztelték őt tanítványai, a szülők, a pedagógustársak egyaránt.

Megmagyarázhatatlan nyugalom, csendes derű vette körül, a közelében biztonságban érezhette magát az ember. Igazságosság és minden ember felé egyaránt megnyilvánuló segítőkészség jellemezte. Véleményét soha nem erőszakolta másokra. Észrevételei, tanácsai mögött nagy szakmai tudás, pedagógiai tapasztalat és emberi bölcsesség húzódott – ezért volt hiteles minden megnyilvánulása.

Tisztelt Igazgatónő! Kedves Gitta Néni! Drága Gitta!

Az ember életében mindig van valaki, akire felnéz, akit példaképül választ, akinek szeretne megfelelni.

Nekünk Te voltál ez az ember!

Példáddal tanítottál bennünket szeretni a hivatásunkat, a ránk bízott gyermekeket. A feladatokat - ha Te kértél rá bennünket – nem munkának, kitüntetésnek éreztük. Észrevetted a bánatunkat, velünk örültél a sikereinknek. Egy olyan közösséget építettél, amely évtizedeken keresztül azt az értékrendet vitte tovább, amelyet Te megálmodtál. Köszönjük, hogy tanítottál bennünket, hogy velünk voltál. Gazdagabbá váltunk általad.

Nyugodj békében! Emléked szívünkben él.

a Paragvári Utcai Általános Iskola nevelőtestülete

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek