Hadházy: kétszer annyiért vette a kormány a kínai vakcinát, mint amennyiért megszerezhette volna

Közbeiktattak egy zűrös hátterű céget.

Hadházy Ákos, független képviselő Facebook bejegyzésében tette közzé a kínai vakcinák beszerzésénél tapasztalható anomáliákat. Mint írja:

„A zűrös hátterű magyar cégtől kétszer annyiért vette a kormány a kínai vakcinát, mint amennyiért megszerezhette volna. Néhány napja például Szenegál 200 ezer adagot kapott Kínától 3,8 millió dollárért, azaz adagonként 19 dollárért. Orbán 30 Eurót fizetett adagonként a zűrös cégnek.

19 dollár = 19x304 = 5770 Ft. 30 Euró = 30x366= 10950 Ft. Majdnem dupla ár. Istenkém, amíg az állami Airbus ideért vele, megdrágult.

Szinte biztos voltam benne, hogy a csomagolócég megduplázza majd az árat, mert mindig ezt csinálják, de nem gondoltam, hogy ez ilyen gyorsan kiderül majd. És titkon reméltem, hogy legalább most az egyszer, ennél a járványnál lesz bennük egy minimális gátlás. Hát nem volt.

A közvetítőcég igénybevételére SEMMI szükség nem volt, hiszen maga Szijjártó dicsekedik vele, hogy ő bulizza ki a szállítmányokat. Az orosz vakcinát is közvetlenül az oroszoktól vette az állam (mondjuk ott sem a gyártótól, lehet, hogy ott Putyinnak adózik a közbevetett cég), tehát a kínait is vehettük volna közvetlenül. A Danubia Pharma amúgy egy zűrös cég, már én is találkoztam a nevével egy korrupcióinfón.

Egyelőre nem tudni, ki a friss tulajdonosa, de az biztos, hogy papíron ugyanaz a Tuza Máté nevű emberke vezeti, aki a Budapest Bank ügynökeinek („pénzügyi tanácsadóinak”, üzletkötőinek) listáján is szerepel.

Szóval lehet, hogy Orbán ezért ment ki maga a reptérre, jó érzés lehet látni, ahogyan jön a pénz. Ezen az üzleten ugyanis valaki 20 milliárdot kaszálhat.

A legfontosabb azonban: az sem lenne baj (na jó, az lenne), ha ötszörös áron jönne a vakcina, ha elküldenék mellé a megbízható, 3. fázisú klinikai vizsgálatok eredményét. Ez azonban tudtommal még mindig nem volt rajta az állami gépen. A kínai oltás így egy kísérlet. A kísérletnek persze lehet jó vége is. Nem gondolom, hogy kockázatos lenne beadatni ezt az oltást, az viszont sajnos tény, hogy a hatékonyságáról egyelőre nincsen megbízható adatok. A szenegáli beszerzésről itt lehet olvasni.

Az RTL is beszámolt arról, hogy a teljesen indokolatlanul közbeiktatott közvetítőcég horribilis hasznot tehetett el a kínai vakcinák behozatalakor. Kevés ennél nagyobb aljasságot láttam eddig, pedig higgyék el, láttam párat. Mindenesetre abba a nagy repülőbe még mindig nem fért bele az a pár ezer oldalnyi papír, ami a kínai vakcina hatékonyságát bizonyító dokumentációt tartalmazza.”

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet