Még a múlt héten jelezte több, a közelben lakó olvasónk, hogy a szombathelyi Haladás sportkomplexum hátsó kerítése mellett hatalmas kupacokban állt a pályáról felszedett gyep.
Pár nappal korábban, június 16-án az első, nagyobb szabású koncertet rendezték meg
Szombathely „belehalt” – Majka és Azahriah a Haladás stadionban 2023. June 18. 07:58 a stadionban, szép számú nézősereggel, komoly technikával.
A koncertről készült galériánk egyik fotóján látszik, hogy a közönség a gyepen tapos, mindenféle védőréteg nélkül.
Olvasóink is megfogalmazták a kérdést: Lehet, hogy a koncert miatt kell cserélni a gyepet? De az is logikusnak tűnt, hogy a gyep amúgy is cserére szorul, így a mostmármindegy szellemében ráengedték a közönséget, és pénzt takarítottak meg, hiszen a védőréteg elhelyezése sem olcsó.
A feltételezések tisztázása érdekében megkerestük a sportkomplexumot üzemeltető Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft.-t. Kérdéseinket emailben küldtük el hétfőn.
Mi választ nem kaptunk, de a helyi kormánypárti sajtóban kedden megjelent a cikk arról, hogy a gyepcserét előre tervezték, és ezért nem használtak védőeszközöket a koncerteken.
Majd egy nappal később, szerda délelőtt lapunkhoz is megérkezett a sportkomplexum válasza.
Ezt azonban nem írhatjuk le Önöknek, mert meglepő módon újabb emailt kaptunk, amiben visszavonták a válaszukat. Azt, amit a hétfőn feltett kérdéseink alapján másnak elküldtek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!