A Körmendi Járási Ügyészség veszélyes hulladék kapcsán elkövetett hulladékgazdálkodási rend megsértése miatt emelt vádat az ellen a férfi és nő ellen, akik hat év alatt összesen 16.000 kg savas ólomakkumulátort gyűjtöttek össze belföldön és Szlovéniában.
A vádirat szerint a vádlottak engedély nélkül gyűjtötték és szállították a veszélyes hulladéknak minősölő ólomakkumulátorokat. Ráadásul annak ellenére hozták be az országba a Szlovéniában gyűjtött akkumulátorokat, hogy a hulladékról szóló törvény szerint nem lehet behozni ártalmatlanításra szánt veszélyes hulladékot Magyarország területére.
A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!