Szombatra virradóra megdőlt a napi országos hidegrekord - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. Ma hajnalban a Nógrád megyei Zabaron 4,0 Celsius-fokot mértek, ami 0,2 fokkal hidegebb, mint az augusztus 13-án eddig mért legalacsonyabb hőmérséklet. Mostanáig ezen a napon 1912-ben Kecskeméten volt a leghidegebb, akkor 4,2 Celsius-fokot mértek.
Az előrejelzés szerint szombaton hosszabb időre keleten és a déli területeken süt ki a nap, de helyenként - nagyobb eséllyel a Dunántúlon és a középső megyékben - előfordulhat kisebb eső. A hőmérséklet délután 21-26 fok között valószínű. Késő estére 15-20 fok közé hűl le a levegő. Vasárnap északkeleten lehet záporeső, esetleg egy-egy zivatar. Másutt csapadék nem várható, az ország nagyobb részén napos időre lehet számítani. Vasárnap a leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.
(MTI)