Az index Ma is tanultam valamit
A hódhús fogyasztása Észak-Amerikából ered, ahol az állatkák elszaporodása miatt szívesen vadászták húsáért és prémjéért is. A katolikus vonal a quebeci püspök kezdeményezésével került elő, ő volt az aki kérte az egyháztól, hogy a hódot nyilvánítsák hivatalosan hallá, hiszen jól úszik és sok időt töltenek a vízben, így hát teljesen evidens a kérés. És mivel a böjtbe a hal belefér, így hát a hód is.
Az nem tisztázott, hogy a szabály minden féle hódra érvényes-e, de a Magyarországon élő eurázsiai hód védett, így ez kiesik a lehetőségek közül. Az észak-amerikai hód húsát azonban meg is lehet vásárolni, akár az Amazonon is.