Kánikulában jön a zivatar

Az egész országra kiadták a sárga figyelmeztetést, van, ahol hőség, van, ahol felhőszakadás miatt.

Csütörtökön a napi középhőmérséklet a középső és déli megyékben még meghaladhatja a 25 fokot, délutántól az érkező hidegfront az ország döntő részén érdemi csapadék nélkül vonul át, mögötte péntekre mindenütt megszűnik a hőség - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat

Forrás: OMSZ
OMSZ

Előbb északon, északnyugaton, késő este már a déli megyékben is lehet helyenként zápor,  zivatar, ezeket viharos széllökések, erős csapadék és jégeső kísérheti. Délnyugaton és északkeleten - felhőszakadás és heves jégeső, szél is előfordulhat, bár ennek kicsi a valószínűsége.

Pénteken délután, este a Dunántúl nyugati, délnyugati részén alakulhatnak ki zivatarok, de a hevesebb kísérőjelenségeknek csekély az esélye.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Könnyű