Megválasztották az ország tortáját

Az idei versenyt a „Dobostorta 140” témakörben hirdette meg a cukrász szakmai szervezet.

A Magyar Cukrász Ipartestület immár 19. alkalommal rendezte meg a „Magyarország Tortája” versenyt, amely az augusztus 20-i állami ünnep – Szent István napja – alkalmából hivatott ünnepelni a hazai cukrászat gazdag örökségét, ízvilágát és alkotó szellemiségét.

Balogh László és Kis Roland gyulai cukrászmesterek alkotása, a „DCJ STÍLUSGYAKORLAT” fantázianevű torta viselheti idén a Magyarország Tortája címet. A „Magyarország Cukormentes Tortája” versenyben Kovács Alfréd váci cukrász kápráztatta el a zsűrit az „Álmodozó” nevű cukormentes desszertjével.

Az ország tortája 2025-ben
Magyar Cukrász Ipartestület

A 2025. évi versenyt a „Dobostorta 140” témakörben hirdette meg a cukrász szakmai szervezet, Dobos C. József hungarikummá nyilvánított ikonikus remekműve, valamint a világhírű mester munkássága előtt tisztelegve.

A verseny idei tematikája Dobos C. József legendás tortájának 140 éves örökségét ünnepelte. A résztvevőknek kötelező volt beépíteni kreációikba a dobostorta alapvető összetevőit: tojást, cukrot (vagy karamellt), vajat, étcsokoládét, valamint Bourbon vaníliás cukrot vagy vaníliarudat – ugyanakkor szabad kezet kaptak ezek mennyiségében és elrendezésében.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek