December 26-án már jártak a hulladékgyűjtő autók Szombathelyen, de nem mindenhol tudták elvinni a szemetet. A Kodály Zoltán utcában például egy Mercedes állt be a kuka elé. Olvasónk, Eliza már a kukásautó távozása után készítette némileg bosszúsan a fényképet.
Ezután néhányan még egy A4-es lapon üzenetet is írtak a sofőrnek. De ha valaki azt hinné, hogy a vezető felmenőit emlegették a szeretet ünnepén, az nagyon téved. A sofőr ugyanis az alábbiakat olvashatta:
"Köszönjük, hogy Ön miatt a kukások nem fértek hozzá a konténerhez, és nem tudták elvinni a szemetet. Reméljük, ön is velünk nézegeti hétfőig. A lakók. "
A Mercedes vezetője feltehetőleg nem gondolta, hogy december 26.-án már dolgoznak a SZOVA munkatársai, karácsonykor pedig nehéz lehetett parkolóhelyet találni, hiszen sokakhoz érkeztek vendégek. A sofőr azonban több tucat emberrel szúrt ki a szerencsétlen parkolása miatt.