Valamilyen megoldás szerint a minimálbérhez kellene igazítani a kisadózó vállalkozások tételes adója, azaz a kata után fizetendő adót – erről beszélt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Magyar Nemzetnek.
Parragh László szerint így nőne ugyan a közteher összege, azonban 18 millió forintra emelkedne a most 12 milliós éves összeghatár, és nagyobb lenne az érintett vállalkozókat megillető társadalombiztosítási ellátás is.
A kamarai elnök szerint az adónem átalakítását nem lehet tovább halogatni, azt tartanák a legjobbnak, ha a nyáron már szavazna róla a parlament, és januárban lépnének életbe az új rendelkezése.