A vád szerint a három szervező ingatlant bérelt Győr belvárosában, személyzetről gondoskodott, zsetonokat, kártyapaklikat vásárolt azért, hogy rendszeres pókerpartikat tartsanak. Az eseményekre ajánlás útján, ismerősi körből lehetett bejutni, és azokat keddenként és vasárnaponként tartották.
A három szervező legalább 19 pókerpartit tartott 2021 májusa és októbere között, mikor rendőri ellenőrzés alá vonták őket. Ezen időszak alatt legalább 5,2 millió forint bevételre tettek szert, melyet a költségek kifizetése után háromfelé osztottak.
Az ügyészség a vádiratban büntetővégzés meghozatalára és pénzbüntetés kiszabására, valamint vagyonelkobzás alkalmazására tett indítványt.
A nyomozást az ügyben a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai folytatták le, míg az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni - írta közleményében a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!