Rádi Péter a pénteki nappal lemondott a Nemzeti Választási Bizottságban betöltött tagságáról és elnöki tisztségéről.
Rádi Péter 2015-től a Nemzeti Választási Bizottság tagja, Patyi Andrást követően 2018. augusztus 14-étől annak elnöke. Vezetésével a testület sikerrel biztosította a 2019. évi általános választások lebonyolításának törvényességét.
A Nemzeti Választási Iroda köszönetét fejezi ki a leköszönő elnöknek a többéves magas színvonalú szakmai együttműködésért, külön kiemelve a választási jogi kérdésekben irányadó Kúria joggyakorlat-elemző csoportja munkájában való értékes közreműködését, és részére további szakmai sikereket kíván.
A Nemzeti Választási Bizottság soron következő póttagjaként Téglási András habilitált egyetemi docens lép be a testületbe, amelynek vezetését az új elnök megválasztásáig Bozsóki Éva elnökhelyettes látja el. - írja az infostart.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!