A nyolc, korábban részegen autót vezető vádlottat gyorsított eljárásban ítélte el a Szombathelyi Járásbíróság. Közülük öt autóst Szombathely belterületén kaptak el, enyhén ittas állapotban, 80 ezer és 100 ezer közti pénzbírsággal, és négy havi, járműkategóriára korlátozott eltiltással sújtották őket.
Három vádlott balesetet is okozott. Egyikük tavaly decemberben a 86-os gyorsforgalmin haladt Sárvár irányába, a nedves úton megcsúszott, és az árokba csapódott, ahol még 200 métert haladt előre, de most már Szombathely irányába. 150 ezer forintot kell fizetnie, egy év nyolc hónapig nem vezethet autót.
Egy másik vádlott tavaly novemberben a Parkerdő felől haladt Szombathely felé, nem vette észre a körforgalmat, áthajtott rajta, majd egy fának ütközött. Két utasa könnyebben, az ittas sofőr súlyosan megsérült. 200 ezer forint pénzbírságot szabott ki rá a bíróság, az autóvezetéstől három év három hónapra eltiltották.