Orbán Viktor: A csökkentett munkaidőben dolgozóknak az állam kifizeti munkabérük egy részét

A miniszterelnök ötpontos akciótervet jelentett be, például azt, hogy öt év alatt fokozatosan visszahozzák a 13. havi nyugdíjat.

Már a múlt héten bejelentették, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn, április 6-án újabb gazdaságvédelmi bejelentéseket tesz.

Ez meg is történt, Orbán bejelentette, hogy három szakaszból álló gazdaságvédelmi akciótervet állítottak össze, ennek része, hogy legalább annyi munkahelyet teremtsenek, mint amennyi a járvány miatt megszűnik. Ennek első szakaszán már tál vagyunk, ez volt a tb-járulék csökkentés, a katások járulékának elengedése és a hitelfizetések elengedése.

A második most indul, ennek érdekében a költségvetés hiánycélját 1 százaléktól 2,7 százalékra emelik.

A konkrét lépéseket öt pontban foglalta össze:

  • A munkahelyek megőrzése
  • Ott, ahol a munkavállalók csökkentett munkaidőben dolgoznak, az állam átvállalja a munkabérek egy részét.

  • Munkahelyteremtés
  • 450 milliárd forintot fordítanak munkahelyteremtésre
  • Újraindítás
  • Azok a területek kapnak támogatást, amelyeket a legjobban érintett a járvány miatti visszaesés.

  • Kedvezményes hitelek
  • 2000 milliárd forintos kerettel indítanak kedvezményes hitelkonstrukciót vállalatok számára.

  • Nyugdíjasvédelem
  • Négy lépésben visszaépítik a 13. havi nyugíjat, 2021 februárjában plusz egy heti nyugdíjat utalnak, utána 2022-ben, 2023-ban 2024-ben szintén plusz egy-egy hetit.

    Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet