Nem volt jó napjuk tegnap az őrségieknek szombaton. Délután és este három hullámban támadt a vihar, a jégeső dió nagyságú jeget hozott Bajánsenyére, fák dőltek ki, és minden úszott.
Pont akkor, amikor a Fatemplom fesztivál kezdődött. Kozma Gábor újságíró kollégánk a fesztiválra érkezett, a Facebookon a viharról volt kénytelen tudósítani.
Gábor Kozma
Jeges Senye Ma 3 vihar söpört át az Őrség déli részén. Bajànsenyén fàk dőltek és jeget mertünk. Délutàn 3-tól este 9-ig sorakoztak a viharok, minden úszott. Az Adria felől jött a csomag...
A vihar kicsavarta a fákat, faágak törtek le, és esek összetörték Bajánsenye helységnévtábláját.
Gábor Kozma
Csak az e maradt... Az őrségi vihar lenullàzta a bajánsenyei falu bejàratàt, csak az e maradt meg belöle. Előttem dőlt ki, a szomszédos hàz cserepei a légben tàncoltak. Na, nekem ez volt a Fatemplom...
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!