A Fidesz is támogatja a Jobbik óraátállítás eltörléséről szóló javaslatát

Az Országgyűlés gazdasági bizottsága tegnap egyhangúlag támogatta a jobbikos Kepli Lajos javaslatát arról, hogy Magyarországon a téli-nyári óraátállítást eltörölve, csak a nyári időszámítást vegyél alapul - számol be róla a Magyar Nemzet.

Kepli Lajos javaslatát a korábban elutasító Nemzeti Fejlesztési Minisztérium is támogatja - nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Bencsik János, a gazdasági bizottság fideszes tagja.

Kepli még októberben nyújtott be javaslatát az óraátállítás megszüntetéséről. Szerinte az, hogy az ország egész évben a nyári időszámításban maradna, leginkább a mezőgazdaságnak kedvezne, de fontosak a tervezett intézkedés élettani hatásai is. A jobbikos képviselő az ülés után a Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta, hogy maga is meglepődött az egyhangú döntésen.

Elmondta, reményei szerint jövő héten már a parlament elé kerülhet a javaslata, amit ha elfogad az Országgyűlés, egy-két éven belül a nyári időszámításba kerülhet az ország.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek