Budapest is csatlakozik az európai nagyvárosokat tömörítő Eurocities kezdeményezéséhez, és jövő szerdán, március 24-én egy perc némasággal emlékezik meg a koronavírus-járvány áldozatairól, és mindazokról, akik bármilyen módon elszenvedik a járvány következményeit – írja Facebook-oldalán a főpolgármester.
Ez azt jelenti, hogy március 24-én déli 12-kor egy rövid percre megáll a közösségi közlekedés is Budapesten. Ezzel a gesztussal szeretnék kifejezni együttérzésüket mindazok felé, akik elvesztették hozzátartozóikat, szeretteiket a koronavírus-járványban, továbbá ezzel szeretnék kifejezni köszönetüket a járvány frontvonalában dolgozóknak. - írja az atv.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!