Nemcsak a hivatalosan közölt egy, hanem két, Koszovóban megsérült magyar KFOR-katona lábát is amputálni kellett – tudta meg a hvg.hu. Mint korábban mi is beszámoltunk róla, amputálni kellett az egyik Koszovóban megsérült magyar katona egyik végtagját. Friss értesülések alapján egy másik ott megsérült KFOR-os is erre a sorsra jutott, ráadásul nem hivatalos információk szerint, ha a korábban kapott kezelés során minden szakszerűen zajlik, akkor ennek az amputációnak nem kellett volna megtörténnie.
A lap már régóta próbál utána járni a részleteknek, azonban mint írják: a katonák állapotáról a hivatalos kommunikáció szinte teljesen befagyott.
A lap szerint állítólag a KFOR-vezetés sem állt a helyzet magaslatán, ami indokolhatja, hogy a történtekről hivatalosan nem szívesen beszélnek, de a magyar kormány is mélyen hallgat, aminek az lehet az oka, hogy Zvecsanban szerbek támadtak rá a többségében magyar KFOR-katonákra, kellemetlen helyzetbe hozva a magyar kormányzatot, amely szövetségesként és barátként beszél Vucsics Szerbiájáról.