Az olasz myfruit.it portál cikkére hivatkozva a fruchthandel.de úgy foglalta össze a Bari megyében (az olasz „csizma sarkán”) fekvő kisváros, Casamassima cseresznyetermesztőinek legfrissebb kifakadását, hogy az országos napilapokban megjelent friss hír robbantott ki a tüntetéseket, mely szerint a termesztőktől egy euróért átvett cseresznyét Milánóban már 16 euróért adják a szupermarketek. - írja a magro.hu.
Főleg a kis felületen, sokszor mellékállásban vagy nyugdíj-kiegészítésként termesztő, egy-öt hektárnyi gyümölcsöst fenntartó gazdák érzik magukat rendre kiszolgáltatva a nagy kereskedelmi láncoknak. Ez vezet évről évre elégedetlenséghez, amit ezúttal még az időjárás miatti terméskiesések is súlyosbítanak. A közösségi médiában számos indulatos hozzászólást szült a helyzet, néhányat a myfruit.it is idézett, sokan biztatták egymást, hogy borítsák tele cseresznyével a város utcáit.