A brit miniszterelnök szóvivője számolt be róla, hogy Boris Johnson ma reggel kórházba került Londonban. Rögtön megnyugtatott azonban mindenkit, hogy nincs komoly baj, pusztán egy rutin arcüreg-műtétre került sor. A kormányfő jól érzi magát, délelőtt már vissza is tért a Downing Streetre, ma délután pedig már ülésezik – számolt be a hírről a Mirror.
Ettől függetlenül Dominic Raab miniszterelnök-helyettes készen áll, hogy segítsen a fontosabb döntések meghozatalában, összhangban azzal az orvosi tanáccsal, hogy a műtét utáni első 24 órában ne hozzon jelentős döntéseket a kormányfő.
Ez nem teljesen új szituáció Raab számára, hiszen amikor 2020 áprilisában koronavírus-fertőzést kapott Johnson, akkor már át kellett vennie az ideiglenes irányítást.
A miniszterelnöki hivatal pedig egyenesen biztosra ment: kiemelte, hogy Johnson továbbra is miniszterelnök marad és ennek megfelelően fog tevékenykedni.
Címlapfotó: wikipedia
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!