Új légiós és edzőmeccs Körmenden

Kikaptak a piros-feketék az első felkészülési találkozójukon.

Szombat este landol Ferihegyen a 203 cm magas, fekete bőrű Matt Shaw, hogy hétfőtől megkezdje kéthetes próbajátékát a BC Körmendnél. Az erős fizikumú és atletikus játékos elsősorban a 4-es és 5-ös poszton érzi otthon magát, rátermettségét tavaly az észt bajnokságban szereplő Kallen Tallin csapatában bizonyította.

Shaw 2006 és 2010 között a Las Vegas-i UNLV Rebels csapatának tagjaként négy szezont húzott le az NCAA első divíziójában. Elsőévesként MWC-konferencia győzelmet ünnepelhetett és az NCAA bajnokság legjobb 16 csapata között végzett egyesületével. Második szezonjában pedig már a Rebels egyik meghatározó játékosává nőtte ki magát: meccsenként 7.0 ponttal és 4.1 lepattanóval segítette együttesét. 2008 júniusában kisebb sérülés hátráltatta a felkészülését a következő szezonra, ez aztán hatással volt bajnokságban nyújtott teljesítményére is. Végzősként már ismét teljes értékű tagja volt csapatának, mellyel 2010-ben az MWC-konferencia döntőig jutottak, Matt ebben a szezonban 7.0 pontot és 2.8 lepattanót átlagolt.

Egyetemi tanulmányait befejezve az amerikai ABA bajnokságban szereplő SoCal Swish csapatában kezdte meg profi karrierjét. 2011. októberében írta alá első európai szerződését az észt Kalev Tallin csapatával, ahol 29 meccsen lépett pályára. A mutatói: 14.1 pont és 7.4 lepattanó mérkőzésenként - adta hírül a klub hivatalos honlapja.

BC Körmend – Zalakerámia ZTE KK edzőmérkőzés
Kutasi ismét nevelő egyesületében pattogtat
VB

További hír a csapat háza tájától, hogy lejátszotta idei első felkészülési találkozóját. Az edzőpartner a szomszédvári ZTE alakulata volt.

Hencsey Tamás, a Körmend edzője: Az edzőmeccs célja számunk az volt, hogy a heti kemény fizikai felkészülésbe beillesztve egy újabb tréninget tartsak a csapatnak. A támadó játékban és a védekezésben is nagyon sokat kell még gyakorolnunk, de eddig ezzel nem komolyabban foglalkoztunk. Sajnos ebbe az is közrejátszik, hogy később tudtuk megkezdeni a felkészülést, mint ahogy én szerettem volna. Azt gondolom, hogy a fizikális felkészülésben szépen dolgoztak a fiúk. Lassan megérkeznek a légiósok is, így neki tudunk állni letisztítani a támadó-, és védőjátékunkat.

Völgyi Péter, a ZTE edzője: Ötödik hete dolgozunk igazi center nélkül. Sajnos ugyanez igaz a Körmend játékos állományára is. Nagyban fog változni mind a két csapatnak a játéka, ha egy igazi posztjátékos is bekapcsolódik. Azt a két, három figurát játszottuk, amit eddig gyakoroltunk. Ilyenkor sikerült is ellépnünk. Ezt a mai meccset azzal nyertük meg, hogy volt egy légiósunk.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport