"Mélyen megrendült család küldte ezeket a megdöbbentő dokumentumokat. Az édesapjuk néhány napja a koronavírus áldozataként meghalt. A halála utáni napon azonban a kormányhivatal gyógyultnak nyilvánította és feloldotta a karantén alól, amiről hivatalos papírt is küldött a családnak" - írja Hadházy Ákos Facebook bejegyzése nyomán a magyarnarancs.hu.
A politikus a dokumentumokat is megosztotta – közli a mancs -, a halotti bizonyítványt és a feloldó határozatot, mindkettőt a család engedélyével közölte, az adatokat anonimizálva. Az azonban így is látszik, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Miskolci Járási Hivatala hivatalos értesítőjében 2021. március 10-vel feloldja a férfit a járványügyi elkülönítés alól. Az indoklásban azt írják:
"A páciens háziorvosa Dr. ... írásbeli tájékoztatása alapján az elkülönítés utolsó három napjában tünet és panaszmentes, láztalan, a mai napon gyógyultnak nyilvánítható."
Mint Hadházy írja: "Csak remélni lehet, hogy az ilyen mélyen kegyeletsértő eljárás egyedi adminisztrációs hiba eredménye, de mégis, megdöbbentő példája ez annak a káosznak, amit a tíz év alatt szétvert államigazgatásra és járványvédelemre zúduló pandémia okoz."
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!