Kósa Lajos jövőre nem indul egyéni képviselőként Debrecenben

Helyette a város fideszes alpolgármestere indul.

Nem indul egyéni képviselőként jövőre a Hajdú-Bihar 1-es körzetben Kósa Lajos, erről a Fidesz alelnöke beszélt az Ultrahangnak adott interjújában, amit a 444 vett észre. Helyette Barcsa Lajos alpolgármester lesz a 2026-os választáson a kormánypártok jelöltje.

A lap emlékeztetett, Kósa Lajos a rendszerváltás óta folyamatosan indult a debreceni központú választókerületben, 1998 óta mindig győzött is. Sőt, egyike azon négy fideszes politikusnak Orbán Viktorral, Kövér Lászlóval és Németh Zsolttal, akik 1990 óta tagjai a parlamentnek. A portál szerint vélhetően 2026 után sem kerül ki az országgyűlésből Kósa, mert listán indítja őt a pártja.

A Hajdú-Bihar 1-es választókerületben tiszás színekben Tárkányi Zsolt, a párt sajtókapcsolati vezetője, volt RTL-es újságíró és Gál András rendszergazda küzd a jelöltségért.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet