Közel 50-szer hívták tegnap a tűzoltókat Vas megyében

Szerdán a viharos széllökések miatt a katasztrófavédelem hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltóit 1154 esethez riasztották az országban - közölte a Katasztrófavédelem.

A legtöbb beavatkozásra Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Somogy és Zala megyében volt szükség. A keddi naphoz hasonlóan tegnap is főként kidőlt fák és leszakadt faágak eltávolítása, valamint megrongálódott tetőszerkezetek és leszakadt vezetékek helyreállítása adott munkát a tűzoltóegységeknek.

Az elmúlt huszonnégy órában majdnem 50 alkalommal volt szükség tűzoltói beavatkozásokra a viharos erejű, erős szél okozta műszaki mentéseknél Vas megyében. Többségében kidőlt fákhoz, leszakadt faágakhoz és meglazult tetőelemek eltávolításához vonultak a tűzoltók.

A 84-es főúton, Borgáta közelében egy teherautó pótkocsiját döntötte oldalára Szél borította fel a MAN teherautó pótkocsiját a 84-esen 2020. February 05. 16:24 menet közben az erős szél, Szombathelyen egy tízemeletes panelház tetején a gépészeti tér szigetelését bontotta meg Az egyik Rohonci úti tízemeletes tetejét is megbontotta a szél 2020. February 05. 17:30 a vihar, Salköveskúton egy fa villanyoszlop hasadt ketté, míg Csényén nagy méretű palát szakított le a szél.

A Vas megyei hivatásos és önkéntes tűzoltók helyszínről helyszínre jártak, hogy mielőbb felszámolják a károkat. Egyik esetnél sem sérült meg senki.

Szél borította fel a MAN teherautó pótkocsiját
Kattintson a további képekért!
Tánczos Mihály
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló