A Szombathelyi Járási Ügyészség társtettesként elkövetett garázdaság vétsége miatt emelt vádat azzal a két nővel szemben, akik a vádirat szerint 2025 júniusában Szombathelyen, szóváltást követően közterületen bántalmaztak egy harmadik nőt - írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség.
A vádlottak erőszakos és kihívóan közösségellenes magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen. A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.