Két ember sérült abban a balesetben, amely Szombathely határában történt pénteken koradélután – jelentette munkatársunk a helyszínről.
Győr irányából érkezett az M86-os autóúton egy magyar rendszámú teherautó, ami a felüljáróról lehajtva fékezés nélkül hajtott be a forgalmas körforgalomba. A teherautó átrobogott a körforgalom közepén található zöld szigeten, majd az úttestre visszatérve ütközött egy szabályosan közlekedő Renault személyautóval, ami megpördült és egy Multicarnak csapódott.
A jelzőtáblákat kidöntő teherautó elrobogott egy villanyoszlop mellett, összetörve a Magyar Közút ledes tábláját és annak elektromos dobozát, majd félfrontálisan ütközött a körforgalom előtt szabályosan várakozó, gázpalackokat szállító teherautóval.
Az ütközés következtében a gázszállító több métert sodródott hátrafelé és ütközött a mögötte már tolatással menekülni próbáló Renault kisáruszállítóval.
A balesetben az okozó mellett megsérült a Renault személyautó vétlen vezetője, egy harmincas éveiben járó nő, aki a pördüléskor kifejelte a vezetőoldali ajtó üvegét. Édesapjától tudtuk, hogy a sofőr zajt hallott balról, majd pörögni kezdett, a szigeten át érkező teherautót nem is látta.
A város egyik legforgalmasabb útkereszteződésében történt baleset nagy dugót okozott a belváros felől és az M86-os felől érkező oldalon. Szerencse a balesetben, hogy a körforgalmat nem kellett lezárni, így a 86-os és 87-es szakaszán pár száz méteres kerülővel folytathatták az útjukat Győr felé a város felől érkezők.
A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit. Információnk szerint a teherautó vezetője fékhibára hivatkozott, a járművet lefoglalta a rendőrség.
A helyszínre tűzoltók érkeztek és kivonult a katasztrófavédelmi mobil labor is. Magyar Közút munkatársa feltakarította a törmelékeket és az olajszennyeződést.
Két varjút is elütött a teherautó
Csak érdekességképpen jegyezzük meg, hogy a teherautó két varjút is elgázolt, a madarak a helyszínen elpusztultak. Ebben csak az az érdekes, hogy a varjak nagyon okos madarak, ritkán lehet látni elütött példányt. Ebben az esetben a madarak tudták, hogy teljes biztonságban vannak a körforgalom szigetén, ahol sem gépjármű, sem ember nem jár. Ebben az esetben tévedtek.