Szombaton délelőtt rendőrautó szállította a bíróság épületéhez a két nappal korábban a szombathelyi Paragvári utcában elkövetett és nagy felháborodást kiváltó rablás gyanúsítottját. A Szombathelyi Járásbíróság ügyeletes nyomozási bírója az ügyészi indítvánnyal egyezően egy hónapra elrendelte a rablással gyanúsított 35 éves férfi letartóztatását. Erről dr. Unger Hajnalka, a Vas Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője beszél a videó-összeállításunkban.
A rablásról korábban részletesen beszámoltunk. Most az is kiderült, hogy a boltban vásárlóként tartózkodó és a pénztárosnő, valamint az üzletvezető asszony védelmére kelő Horváth Ákos színművész nem hagyta annyiban az őt ért első nagy erejű ütést. A verekedésről biztonsági kamera által rögzített felvétel áll a hatóság rendelkezésére.
Az első, helyszíni beszámolónkban a szemtanúk által elmondottak pontosításra szorulnak. Az ügyben három férfi érintett. Az alkoholtolvaj visszaadta a ki nem fizetett whiskyt és kiment a boltból. Ő nem vett részt a verésben. A deo stifteket eltulajdonító férfi megtagadta az áru visszaadását és az első ütésnél tolvajból átlényegült rablóvá. Ő a boltban és az üzlet előtt is megütötte a színművészt, aki a boltban dolgozók védelmére kelt. Ő a most letartóztatott férfi.
A harmadik szereplő a bolt előtt várakozott és amikor a felek az utcán folytatták a verekedést, akkor bele akart rúgni a földön ülő, erősen vérző sértettbe, de a boltvezető ezt megakadályozta. Ezt a férfit garázdasággal gyanúsítják. Az utcán, a bolt közelében látott nőnek nincs köze a lopásban és rablásban közreműködőkhöz.